Accreditation

Prehliadka 3. bloku jadrovej elektrárne Mochovce a tlačový brífing po ukončení misie Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE).

O priebehu a výsledku Pre-OSART Follow Up misie MAAE budú na brífingu informovať Fuming Jiang, vedúci medzinárodného tímu preverovateľov, Branislav Strýček, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenských elektrární, Marta Žiaková, predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR.

  • Stretnutie novinárov bude v piatok 10. septembra o 08:00 v infocentre Energoland (zobraziť mapu), kde budú mať vyhradené parkovanie. Odtiaľ sa presunú na vrátnicu a potom na 3. blok Mochoviec, kde budú môcť posledný raz pred spustením bloku navštíviť kontrolované pásmo a reaktorovú sálu elektrárne.
  • Tlačový brífing sa uskutoční o 11:30. Konzekutívne tlmočenie z a do angličtiny je zabezpečené.
  • Vzhľadom na platné režimové opatrenia pre vstup je nevyhnutná online akreditácia najneskôr do 9. septembra (štvrtok) do 12:00.

Organizačné inštrukcie:

  • Počet médií na brífingu je limitovaný.
  • Podmienkou vstupu do areálu sú dlhé nohavice a pevná obuv bez obnaženej päty alebo špice, bez vysokých podpätkov.
  • Ilustračné video zábery z technológie 3. bloku Mochoviec budú novinárom poskytnuté na stiahnutie bezprostredne po ukončení návštevy resp. po ukončení brífingu.
PODROBNÝ PROGRAM
08:00 Príchod novinárov pred Energoland Mochovce
08:15 Bezpečnostné školenie, kontrola, nasadenie OOP
08:30 Prechod vrátnicou a prehliadka 3. bloku AE Mochovce
11:15 Ukončenie prehliadky
11:30 Tlačový brífing
12:00 Ukončenie brífingu

Technická podpora pre audio / video prenos:

Pre novinárov bude na tlačovom brífingu k dispozícii audio press box, pre zobrazenie detailných technických informácií kliknite sem.

  • Press box ma XLR výstupy, čiže sa k nemu pripojíte v prípade kamery štandardným 3-pin XLR-XLR káblom mikrofónu.
  • V prípade, že máte diktafón s 3,5 mm vstupom (konektorom), kábel vám poskytneme priamo na mieste (pre zobrazenie technických detailov kliknite sem), alebo môžete použiť vlastný kábel XLR – 3,5 mm.
  • Ak máte Cinch vstup na diktafóne, potrebujete vlastný XLR – Cinch kábel (redukciu). Ak budete streamovať cez smartfón, prosíme, prineste si vlastný Irig (alebo podobné zariadenie) s príslušenstvom na pripojenie telefónu do press boxu.

 

UPOZORNENIE:

Z dôvodu režimu riadenia vstupov do jadrového zariadenia musí mať každý člen tímu (redaktor, kameraman, fotograf a pod.) akreditáciu spravenú samostatne.

Slovenské elektrárne si vyhradzujú právo neschváliť akreditáciu z kapacitných, bezpečnostných alebo prevádzkových dôvodov. Akreditovať sa je nutné vopred elektronicky, akreditácie na mieste nie sú možné.

AKREDITÁCIA UKONČENÁ.

Nie je možné spraviť ďalšiu akreditáciu.